5 dôvodov, prečo navštíviť stredisko Tatry-Jasná

Jeden z hlavných dôvodov, prečo by ste mali Jasnú v Nízkych Tatrách navštíviť je ten, že tu máte čo robiť v podstate po celý rok. Nie je to teda stredisko určené výhradne pre lyžovačku, respektíve zimnú dovolenku. Čo všetko ešte Jasná ponúka?

  1. Perfektná lyžovačka

Nízke Tatry – Jasná je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku. Druhý najväčší vrchol Nízkych Tatier – Chopok, ponúka viac ako 50 km zjazdoviek pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, ale aj skúsených profi lyžiarov. A to dohromady až na 41 zjazdovkách. K službám vám bude aj 10 vlekov, 8 sedačkových a 5 kabínkových lanoviek, ktoré dokážu prepraviť až 28 439 lyžiarov za hodinu! Samozrejmosťou sú freerideové zóny, či večerné lyžovanie.

  1. Krásna príroda a turistika

Do Jasnej vás môže prilákať aj nádherná príroda. Nemusíte lyžovať, môžete si užívať turistiku! Verte, že si nebudete vedieť vybrať, po ktorej turistickej trase sa máte vydať. Nízke Tatry – Jasná ponúka hneď niekoľko trás s rôznym stupňom obtiažnosti. Jednodňové pešie túry môžete absolvovať aj s deťmi. Na viacdňové náročnejšie túry však potrebujete dôkladnejšiu prípravu. Či už si vyberiete kratšiu a jednoduchšiu alebo náročnú túru, obdivovať môžete nádhernú prírodu. Spomenúť treba najmä nádherné ľadovcové Vrbické pleso, ktoré je najväčším plesom Nízkych Tatier. Dych vyrážajúce sú však všetky výhľady na hrebene Nízkych Tatier.

  1. Výborné služby

Pokiaľ ide o ubytovanie, stravu a doplnkové služby, Jasná je skutočne na vysokej úrovni. Pre náročnejších sú v ponuke štvorhviezdičkové hotely. Veľkou zaujímavosťou je Hotel Rotunda na vrchole Chopku, ktorý je najvyššie položeným hotelom v strednej Európe. V stredisku samozrejme nechýba množstvo barov, reštaurácií a možnosti výhodných nákupov, ale tiež lyžiarska a snowboardová škola, či možnosť úschovy batožiny a lyžiarskej výstroje.

  1. Sprievodné programy

V Jasnej toho môžete zažiť naozaj veľa. Napríklad si môžete požičať horské bicykle a absolvovať trate v Rocky Mountain Bike World Park. Alebo si užite rodinné dobrodružstvo v Drakoparku, kde budete riešiť rôzne úlohy. Takýchto sprievodných programov sa tu organizuje nespočetne veľa. Z uskutočnených spomenieme napríklad autogramiádu Veroniky Velez Zuzulovej, Dračie noci na Chopku, či Jasná Food Fest.

  1. Všetko pre deti

Ak hľadáte stredisko, kde sa nebudú nudiť ani vaše deti, Tatry – Jasná je určite to pravé. V lete si deti užijú Maxiland Summer Park a jeho zábavné atrakcie. V zime zas Maxiland lyžiarsku škôlku pre deti. Poteší ich aj Fun Aréna s možnosťou sánkovania, bobovania, či požičania snowbiku alebo skifoxu. V hoteloch nechýbajú detské kútiky, detské menu, či animačné tímy.

Dovolenka v Jasnej vás určite nesklame. Či už sa sem chystáte na výlet s rodinou, partiou priateľov alebo na romantický pobyt vo dvojici.