Demänovská jaskyňa slobody

Zaujímavé atrakcie v okolí strediska Tatry – Jasná, ktoré by ste mali navštíviť!

Chystáte sa na lyžovačku do Jasnej? Jasná je nielen najväčším lyžiarskym strediskom na Slovensku, ale ponúka aj množstvo ďalších príležitostí na zábavu a relax pre celú rodinu. Ak teda neplánujete celý pobyt stráviť na lyžiach, určite by ste mali navštíviť niektoré z týchto zaujímavých atrakcií.

Demänovská jaskyňa slobody

Jaskyňa sa nachádza len tri kilometre od Jasnej a je najnavštevovanejšou jaskyňou na Slovensku. Návštevníkov očaria najmä podzemné toky Demänovky a množstvo jazierok. Absolvovať tu môžete takzvaný Tradičný okruh, ktorý trvá približne hodinu a má dĺžku 1150 m. Bez väčších problémov ho zvládnu aj malé deti. Dlhý okruh potrvá čosi viac ako hodinu a pol a má 2150 m. Pri návšteve Demänovskej jaskyne slobody rátajte s tým, že budete musieť prekonať približne tisícku schodov! Prehliadka však za to určite stojí. Uvidíte bohatú kvapľovú výzdobu, ale aj netradičné jaskynné lekná, či jaskynné perly. Nechýba samozrejme ani odborný výklad sprievodcu.

ZOO Kontakt

Miesto, ktoré si zamilujú najmä deti, sa nachádza bezmála 15 km od strediska Nízke Tatry – Jasná, a to v Liptovskom Mikuláši. Táto zoologická záhrada je unikátna tým, že sa v nej návštevníci dostanú do bezprostredného kontaktu so zvieratkami. Deti si môžu pohladkať ovečku, či somárika, nechať papagája, nech si posedí na ich ramene, či dostať sa do tesnej blízkosti klokana a levíčaťa. Návštevníci si tiež môžu zakúpiť krmivo a nakŕmiť zvieratká.

Mini Slovensko

Ide o areál, ktorý je vzdialený od Jasnej len necelých 10 km. Pozrieť si tu môžete miniatúry slovenských hradov a zámkov v mierke 1:25 k reálnym stavbám. V areáli premáva železnička s vagónmi, z ktorej budú mať veľkú radosť najmä deti. Keďže Mini Slovensko sa nachádza priamo v prírode, je to ideálne miesto na strávenie príjemného letného, či jarného dňa.

Podzemie pod vežami

V meste Liptovský Ján, vzdialenom od Jasnej čosi cez 10 km, sa nachádza veľmi zaujímavá „Expozícia života mince“. Návštevníci sa tu dozvedia veľa ohľadom histórie baníctva v oblasti, ale tiež o tom, ako sa razia mince. „Prežijú“ celý život mince, a to od dolovania horniny, až po samotné razenie mince. Deti určite poteší možnosť vyraziť si vlastnú mincu.

Tento kút Slovenska je naozaj bohatý nielen na krásnu prírodu, ale aj mnohé zaujímavé atrakcie, ktoré potešia tak deti ako aj dospelých. Ak sa teda rozhodujete, kde strávite najbližšiu dovolenku s rodinou, Nízke Tatry – Jasná by mali byť vašou voľbou.